top of page
EN_basic-zestaw_2-2.png

ScottieGo! to multimedialna gra edukacyjna wraz z aplikacją, która została stworzona z myślą o dzieciach w wieku szkolnym. Gra nie wymaga żadnej, nawet podstawowej wiedzy dotyczącej programowania. Darmowa aplikacja posiada samouczek, który w prosty i szybki sposób wprowadzi dziecko w świat głównego bohatera. Kolorowe bloczki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić grę nawet najmłodszym.

Zadaniem gracza jest pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do maszyny. Można to zrobić programując jego ruchy za pomocą kolorowych puzzli oraz projektując algorytmy. Po ukończeniu trasy należy wykonać zdjęcie przy pomocy aplikacji, która sprawdzi poprawność ułożonego w ten sposób programu. Wraz z kolejnymi poziomami wzrasta trudność, gracz musi wykorzystać m.in. pętle i instrukcje warunkowe w celu przejścia do następnej trasy.

MB12833-scaled.jpg
Scottie_Go.jpg

ScottieGo! to innowacyjne połączenie aplikacji na iPady i prawdziwych klocków (puzzli) do sterowania głównym bohaterem. Gra poprzez zabawę pozwala na przełamywanie barier związanych z poznawaniem abstrakcyjnych pojęć i sprzyja pracy w grupie. Starannie zaprojektowane środowisko wprowadza użytkowników w świat programowania i rozwijają intuicję algorytmiczną.

bottom of page